PORADENSKO - INTERVENČNÉ CENTRUM

Ponuka vzdelávacej aktivity

 

Rozumejme našim deťom. Detský autizmus vo vývinových súvislostiach

 

 autizmus.jpg

 

 

TERMÍNY:
Na termíne sa môžeme dohodnúť na základe Vášho záujmu.
 
S trochou láskavosti je možné poruchy autistického spektra označiť za vynaliezavé. Spektrum prejavov je také rôznorodé a častokrát i nejednoznačné, že neraz aj odborníci musia vynaložiť značné úsilie na ich odhalenie, prípadne vylúčenie.
Nezriedka sa stáva, že je potrebné dôkladne a dlhodobo sledovať dieťatko vo viacerých situáciách, aby sme prišli na to, čo je príčinou zvláštností v jeho správaní. Nie vždy je to detský autizmus či iná porucha v rámci autistického spektra. Niekedy sa zas, naopak, PAS maskuje za inú poruchu.
Neraz sa ma rodičia pýtajú, či je ich dieťatko v poriadku, či nie je zvláštny ten či onen jeho prejav, do akej miery je jeho správanie veku primerané a kedy sa už majú znepokojovať, prípadne čo majú robiť a ako, aby svojmu dieťaťu pomohli. Málokto však vie hneď spočiatku pomenovať ten nejasný pocit, že niečo nie je tak, ako má byť.
S týmito a mnohými inými ťažkosťami sa potýkajú rodičia, učitelia, vychovávatelia, ale aj lekári či iní odborníci, ktorí sa stretnú s dieťatkom, ktoré je na prvý pohľad "zvláštne".
Aby ste získali predstavu o tom, čo je potrebné si všímať a čo sú len tzv. "vedľajšie" prejavy poruchy autistického spektra, ponúkame vám úvodnú vzdelávaciu aktivitu, v ktorej vám poskytneme základný vhľad do problematiky PAS.
Seminár je možné zorganizovať prezenčnou formou (aktuálne v režime OTP), prípadne online formou webinára. V prípade záujmu sa telefonicky dohodneme na termíne stretnutia. Seminár trvá cca 4 hodiny, pričom v online forme je rozdelený na hodinové celky, ktoré môžete absolvovať aj jednotlivo.
Cena seminára je 10 eur za osobu na jeden hodinový celok pri absolvovaní webinára, v prípade záujmu o všetky štyri časti je cena 30 eur za osobu. Pri prezenčnej forme je cena 100 eur za hodinu za celú skupinu účastníkov.
Prednášajúci: PaedDr. Katarína Jelenčiaková, špeciálna pedagogička
 
Obsah webinára:
 
1.blok
1. Charakteristika a základná symptomatika PAS.
2. Vekové obdobie 0-3 roky – vývinové úlohy a prejavy autizmu.
3. Diskusia.
 
2.blok
1. Obdobie predškolského veku (3-6 rokov) – vývinové úlohy a autistické prejavy.
2. Emocionálne špecifiká a emocionálna regulácia.
3. Diskusia.
 
3.blok
1. Od prvej triedy po pubertu – vývinové úlohy a prejavy autizmu.
2. Emocionálne špecifiká a emocionálna regulácia.
3. Diskusia.
 
4.blok
1. Dospievanie a dospelosť – vývinové úlohy a prejavy autizmu.
2. Emocionálne špecifiká a emocionálna regulácia osôb s PAS.
3. Diskusia.
Vzdelávacia aktivita nie je akreditovaná.
 
Kontakt pre záujemcov:0905 833 257, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.